Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Οδηγήτρια - Κερατσίνι 3 - 3

Δεύτερο φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ομάδας μας για τη συμμετοχή της στο ποδοσφαιρικό τουρνουά  με αντίπαλο την αξιόμαχη Οδηγήτρια.
Η ομάδα μας βελτιωμένη, κατάφερε να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη 3-1, με τα παιδιά να βρίσκονται με μεγαλύτερη ευκολία και να δημιουργούν αρκετές καλές φάσεις στα αντίπαλα καρέ, την ώρα που οι αντίπαλοι απειλούσαν μόνο με εκτελέσεις φάουλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές και η κούραση έφεραν την ισοφάριση αλλά και τη ...γκρίνια εντός και εκτός του αγωνιστικού χώρου με αποτέλεσμα το ματς να λήξει πρόωρα, 6 λεπτά πριν από την κανονική του διάρκεια.

Πατώντας στα links που ακολουθούν μπορείτε να παρακολουθήσετε παλαιότερους αγώνες μεταξύ των Ακαδημιών των δυο ομάδων:
20.03.2010  Κερατσίνι - Οδηγήτρια 2 - 2

18.04.2010  Κερατσίνι - Οδηγήτρια 3 - 1