Δευτέρα 2 Απριλίου 2012

Κερατσίνι - Αετός Κορυδαλλού 2 -2

Ωραίος αγώνας μεταξύ ισοδύναμων ομάδων αλλά και αρκετός εκνευρισμός στις εξέδρες με τις διαιτητικές αποφάσεις.
Το Α΄ ημίχρονο έφερε τον Αετό, με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, να προηγείται με 0 - 2 και την ομάδα μας να βλέπει τη μπάλα να σταματάει στα δοκάρια των αντιπάλων.
Στο Β΄ ημίχρονο η φάση της αποβολής με απ΄ ευθείας κόκκινη του κεντρικού αμυντικού και στυλοβάτη της ομάδας του Κορυδαλλού (για την οποία διαμαρτύρονται οι φίλαθλοί του)  και στη συνέχεια της φάσης το γκολ από το Κερατσίνι με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ ...έγειραν τον αγώνα, αφού εκμεταλλευόμενοι την αριθμητική υπεροχή και την οπισθοχώρηση των αντιπάλων φτάσαμε εύκολα στην ισοφάριση.
Ο καταλογισμός πέναλτυ σε βάρος της ομάδας μας (για το οποίο διαμαρτύρονται οι φίλαθλοί μας) και η εκπληκτική απόκρουση του τερματοφύλακα μας στα highlights του αγώνα.

(Στη φωτογραφία τα παιδιά δέχονται τις τελευταίες οδηγίες του προπονητή λίγο πριν την έναρξη του αγώνα)