Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Κερατσίνι - Ατρόμητος Πειραιά 2 -2

Τρίτη αναμέτρηση μεταξύ των δυο ομάδων τη φετινή περίοδο που με τη σημερινή ισοπαλία έχουν μοιραστεί στα ίσια  βαθμούς και αποτελέσματα.
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στο Κερατσίνι που πρεσσάροντας ψηλά και κλείνοντας τους αντιπάλους στο μισό γήπεδο, προηγήθηκε με 1 - 0 κι έδειχνε ικανό να διευρύνει το σκορ.
Στην επανάληψη, η ομάδα του Ατρόμητου που στο πρώτο μέρος δεν φαινόταν απειλητική, κατάφερε να μεταφέρει αρχικά το παιχνίδι στο κέντρο και επιβάλλοντας το ρυθμό της απέναντι στην  άνευρη και χωρίς μυαλό και πλάνο ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με 1-2.
Η ισοφάριση ευτυχώς αποκατάστησε το δίκαιο, πράγμα που στο ποδόσφαιρο συχνά δεν το βλέπεις να καταγράφεται στα αποτελέσματα των αγώνων...